Čím se zabýváme

Hlavní stránka | Čím se zabýváme

Naše ordinace se zaměřuje na léčebně-preventivní péči v oboru Všeobecné praktické lékařství a je otevřena všem kategoriím potíží, které souvisejí se zdravím. Hlavním naším cílem je zajistit našim pacientům lékařskou péči odpovídající současným poznatkům vědy a snažíme se, aby se všichni pacienti u nás dobře cítili.

Léčíme chronická a akutní onemocnění, poskytujeme preventivní péči a spolupracujeme se specialisty z různých lékařských oborů.

Zabýváme se celým tělem pacienta a mimo jiné poskytujeme infusní léčbu a přístrojovou lymfodrenáž.

Vyšetřujeme nemocné, trpící akutním nebo chronickým onemocněním, ale i zdravé osoby, které žádají vyšetření pro různé účely (žádosti o invaliditu, žádost o mobilitu apod.) a různá potvrzení (řidičské oprávnění, průkaz k držení zbraně a další). Poskytujeme také poradenskou činnost v oboru a provádíme pravidelné preventivní prohlídky. Na základě vyhlášky o pracovněprávních službách provádíme podle nového právního předpisu prohlídky zaměstnanců – vstupní lékařské prohlídky kategorie I.

Ke své práci používáme moderní přístrojové vybavení. Od firmy BTL je to tlakový Holter, EKG a přístroj k mechanické lymfodrenáži BTL 6000 Lymphastim Topline.

Z dalšího vybavení jsou to infusní polohovací křeslo, glukometr, tonometry, otoskop, digitální teploměr, optotyp, váha, výškoměr.

Nově jsme zakoupili přístroj k měření INR ( hodnocení tzv. ředění krve při léčbě Warfarinem přímo v ordinaci) a také přístroj ke zjištění hodnoty CRP , tzv. ukazatele zánětlivé aktivity.

Ve vymezeném čase provádíme odběry krve a biologického materiálu. Provádíme očkování hrazené zdravotními pojišťovnami, ale i nadstandardními vakcínami, které si hradí pacient.

Aplikujeme některá léčiva v injekční formě nebo v infusi. Zdravotní dokumentace pacienta je vedena v elektronické i tištěné podobě.

V případě zjištěných potíží, které jsou nad rámec naší ordinace a náležejí spíše do kompetence odborného lékaře, odesíláme na specializované pracoviště a pacientovi přímo objednáme termín vyšetření.